Kobiety na rynku pracy – jak osiągnąć sukces będąc pracującą matką?

Poruszając kwestię polskiego rynku pracy, trzeba przyjrzeć się również sytuacji zatrudnionych, szczególnie kobiet, bowiem większość z nich spytana o ich opinię odnośnie ich sytuacji na rynku pracy, uważa, iż jest ona cięższa porównując ją do sytuacji panów. Kobiety skarżą się głównie na wysokość dochodów i mniejsze szanse na osiągnięcie awansu, w tej materii ciągle lepszą sytuację mają panowie. Kobiety posiadają znaczniemniejsze perspektywy na rozwój osobisty, sporo z nich była świadkiem lub ofiarą nierównego traktowania w pracy. Nadal zauważa się również różnice w wysokości pensji, wciąż panowie wiodą prym i zarabiają więcej.


kobieta w okularach
Twórca artykułu: anton petukhov
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jednakże problem ten nie jest nowością, bowiem już od dawna mówi się o niesprawiedliwym traktowaniu kobiet w miejscu zatrudnienia. Jest tak pewnie dlatego, iż kobieta częściej widziana jest jako matka zajmująca się ogniskiem domowym, niż jako kobieta odnosząca powodzenie w pracy. Sytuacja ta jednakżez czasem zmienia się i zauważa się lekką poprawę, bowiem widać coraz większą ilość kobiet, które pną się po szczeblach kariery. Zauważa się, iż coraz większa ilość zatrudniających angażuje się w walkę kontra dyskryminacji kobiet, w przeciągu kilku lat dysproporcje między kobietami, a mężczyznami mają się zatrzeć.

Ważną sprawą jest również fakt, iż kobiety widziane są jako przyszłe matki, zatem ciąża nierzadkokomplikuje ich sytuację na rynku pracy, jednak brane są pod uwagę różne rozwiązania takie jak elastyczne godziny pracy czy też możliwość pracy z domu, motody te brzmią idealnie. Kolejną kwestią są kobiety matki mające swoją firmę. W ich sytuacji najczęstszą frazą wystukiwaną w Internecie jest zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza .https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zasilek-macierzynski-i-dzialalnosc-gospodarczamiany w dawaniu zapomogi pracującym matkom, jednak nadal państwo będzie starało się dać im wsparcie, ciągle mają być odprowadzane za nie składki ZUS.


Wszystkie te działania mają za cel pomóc uniknąć trudności takich jak na przykład odsetki do ZUS, które w przypadku opóźnienia przy opłaceniu składki, zostałyby dodane . Osoby, które posiadają własną działalność gospodarczą, zdają https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-odsetki-za-zwloke-koniecznie-zaplac-zus-w-terminie, aktualnie istnieją zasady determinujące długość czasu, w którym takie dokumenty mamy możliwość przechowywać, po upływie określonego okresu czasu, dokumenty te muszą ulec procesowi nazywanemu archiwizacja dokumentów księgowych, dlatego też bardzo ważne jest pilnowanie terminów, by uniknąć niepotrzebnych problemów (o przechowywaniu dokumentów).
o przechowywaniu dokumentów
2019/10/21, 13:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.