Informujemy, jak rozliczyć PIT 37 online

Właściwie każdy z nas świetnie powinien zdawać sobie sprawę z tego, że co roku musimy wypełnić zeznanie podatkowe. Każdy, kto zarobił co najmniej złotówkę ma obowiązek wyliczenia się z urzędem skarbowym – w przeciwnym przypadku zdecydowanie nie można liczyć na przychylność organów podatkowych.
podatki
Twórca artykułu: Dave Dugdale
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Teraz na szczęście można złożyć zeznanie podatkowe przez sieć, co bez wątpliwości jest bardzo wygodne dla niemalże wszystkich podatników – nie a już potrzeby stania w wielkich kolejkach do urzędu podatkowego. Jeżeli Ty również chcesz zaoszczędzić odrobinę czasu i nerwów, wówczas także powinieneś wypełnić swojego PIT-a przez Internet. Dzisiaj dostępnych jest tak wiele różnego rodzaju programów ułatwiających wypełnienie zeznania podatkowego, że z pewnością nie będziesz miał żadnych trudności (pity 2015 - szerzej). Kiedy jesteś zatrudniony na umowę o pracę u jednego pracodawcy, wtedy cała operacja jest banalnie łatwa – wystarczy, że na własnym zeznaniu podatkowym wpiszesz dokładnie te wszystkie informacje, które będą umieszczone na druku PIT, który otrzymasz od pracodawcy. Sytuacja komplikuje się trochę bardziej w przypadku osób, które pracują dla kilku przedsiębiorstw, najczęściej na umowę zlecenie lub o dzieło. Wówczas będziesz miał obowiązek wybrać PIT-37, który jest odrobinę bardziej skomplikowany. Jeżeli ten przypadek dotyczy zatem Ciebie, wówczas bez wątpliwości powinieneś spośród wszystkich programów wybrać dokładnie ten, który pozwala wypełnić PIT 37 online.


Jeśli nie jesteś pewien, w jaki sposób wypełnić swój PIT, wtedy dobrym pomysłem będzie poradzenie się księgowego. Wprawdzie programy do wypełniania PIT-ów zwykle wyposażone są w czytelną instrukcję, jednak o ile potrafimy obliczyć wysokość przychodów oraz wysokość naliczonego podatku, o tyle duży problem potrafią sprawić nam różnego rodzaju ulgi i zwolnienia. Kiedy tylko możemy odliczyć coś od podatku, wtedy kategorycznie powinniśmy korzystać z takiej możliwości. Jeśli jednak nie jesteś pewien, czy w danym wypadku zwolnienie (zobacz zwolnienie z pracy a zwolnienie lekarskie) Ci się należy, lepiej nie wykazywać tego w zeznaniu podatkowym. Jeżeli nie jesteś pewien, w jaki sposób dokładnie wypełnić PIT, wtedy bez wątpienia powinieneś zwrócić się do księgowego – to może pozwolić uniknąć Ci dużych problemów (czytaj dokładne dane na pi-tax.pl - proste rozliczenie online). Lepiej będzie przeznaczyć nieco pieniędzy na poradę księgowego niż później przez swoją nieuwagę wplątać się w kłopoty z urzędem podatkowym.


Następne teksty

Porządny program do wypełniania formularzy pit z pewnością pozwoli nam zaoszczędzić trochę czasu

podatek
Twórca artykułu: Wilson Hui
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Bardzo wielu podatników wypełnia formularze pit w specjalnych aplikacjach lub w Internecie. Jest to niezmiernie spopularyzowana metoda, która pozwala zaoszczędzić trochę czasu i sprawia, iż popełniamy o wiele mniej błędów.
2020/04/25, 08:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.