Przekazywanie 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego

Szanse przekazywania części podatku najbardziej potrzebującym stają się dziś osiągalne dla każdego. głównie wyrazić chęć uczestnictwa w takim procesie. Nasza pomoc to coś, na co czeka wielu potrzebujących. Wśród nich są organizacje pożytku publicznego. 1% dla opp pomaga rozwijać charytatywną działalność, jaka jest zawsze w wyższym celu. Nic nas to nie kosztuje, a dla pozostałych może to być nadzwyczaj istotne. Krok naprzód jest znaczące w przypadku organizacji działających na rzecz małych dzieci.


Pomoc, jaka nic nas nie kosztuje
podatki
Twórca artykułu: Indi Samarajiva
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przekazywanie podatku dla organizacji pożytku publicznego staje się coraz popularniejsze. Taki trend oddziałuje również na innych, którzy do tej pory tego nie robili. Od 1 stycznia 2004 r. wszyscy podatnicy podatku dochodowego branego od osób fizycznych mają opcję w swoim zeznaniu rocznym zmniejszyć obowiązkowy do zapłaty podatek o wskazaną kwotę (jeden procent podatku). Będzie ona przekazywana na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Ta kwota nie może jednak przekroczyć wysokości 1% należnego podatku.

Rozliczenie podatku a bonusy z tego wypływające
Biorąc pod uwagę 1% dla opp znaczące są obowiązujące od 2007 roku zmiany w tym zakresie. Powinni się szczególnie zaciekawić nimi osoby, co zdecydowały się na przekazanie wskazanej kwoty w tym roku. Rozszerzono wówczas określoną grupę podatników, którzy mogą takim organizacjom proponować pomoc finansową. Do nich zalicza się od tej pory wszystkich podatników opodatkowanych wg stawki 19% z pozarolniczej działalności gospodarczej lub działów specjalnych produkcji rolnej.

Niezwykłe znaczenie wsparcia 1% podatku dla opp
Przekazywanie podatku przez osoby objęte obowiązkiem rozliczania podatku to aktualnie właściwie norma. Warto zapoznać się z nowymi informacjami na ten temat, które może oddawać całościowy obraz tych możliwości. Statystyki wskazują na to, że jest to forma pomocy na tle finansowym, wpływa w sposób znaczący na funkcjonowanie organizacji pożytku publicznego. Poleca się więc wkładać więcej wysiłku w to, by dotrzeć z informacjami na ten temat również do pozostałych.
2021/06/04, 08:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.