Których języków obcych opłaca się uczyć, aby zaistnieć na rynku pracy?

Truizmem jest zdanie, iż trzeba uczyć się języków obcych. To bardzo potrzebne, aby odnaleźć się w dzisiejszych czasach, przez to łatwiej dostać pracę, zaistnieć w każdej dziedzinie albo zdobyć fajnych znajomych. Języki obce są na pewno pomocne w różnych życiowych sytuacjach. Pytanie jednak jest wciąż aktualne - jakich języków obcych się uczyć?

Tłumacz
Twórca artykułu: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dzisiaj z pewnością trzeba znać język angielski. Większość wykształconych ludzi posługuje się nim lepiej lub gorzej. Tym samym natomiast jego znajomość nie jest już dla pracodawcy czymś wyjątkowym. Na pewno jego nieznajomość będzie dyskwalifikująca w różnych sytuacjach, jednakże także ta bardzo dobra znajomość może nic nam nie dać. Jeśli w związku z tym chcielibyśmy być faktycznie konkurencyjni na rynku pracy pamiętajmy, żeby nauczyć się kolejnego języka obcego. Zważywszy na to, iż ważnym partnerem handlowym naszego kraju są nasi zachodni sąsiedzi, to ten język powinien być pierwszym wyborem dla niezdecydowanych. Jeszcze kilka lat temu wartym zarekomendowania byłby rosyjski, jednak po ostatnich wydarzeniach ta sytuacje się odmieniła.

Jeżeli zafrapowała Cię prezentowana kwestia, śmiało kliknij ten odnośnik - to źródło (www.robak.konin.pl/) z pewnością również okaże się dla Ciebie wartościowe.Na dalszych miejscach są się takie języki jak francuski i hiszpański. Do tego otwieranych jest coraz więcej szkół językowych, które nie uczą tylko angielskiego, lecz również mniej znanych, lecz za to coraz bardziej popularnych języków. Musimy przyznać, że nadal dużego znaczenia nabiera język chiński. Obecnie jego znajomość w naszym kraju nie jest jakoś specjalnie duża, jednak z roku na rok może być jeszcze bardziej pożądana na rynku pracy.

Niezwykle interesujący tekst, prawda? Przeczytaj też pozostałe posty, ponieważ tam pomocna treść (https://www.mklogistyka.pl/uslugi-transportowe/) jest nie mniej zajmująca i pochłonie Cię w całości.

Inną grupę językową tworzą języki nie tak oczywiste.


Następne teksty

Egzamin maturalny - jak dobrze zdać?

nauka w bibliotece
Twórca artykułu: University of the Fraser Valley
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Egzamin maturalny jest tym największym i najistotniejszym, z jakim musi się zmierzyć uczeń szkoły licealnej. Ogrom nauki może być obezwładniający, ale matura jest możliwą do zadania, trzeba tylko mieć pojęcie, jak się uczyć a także kiedy zacząć, aby zdobyć wysokie noty.
Są przydatne głównie w firmach, które obsługują klientów z całego świata, ale w wąskim zakresie outsourcingu, czyli wsparcie IT czy księgowość. Spora liczba międzynarodowych korporacji posiada departamenty, jakie zatrudniają ludzi z doskonałą umiejętnością takich języków, jak portugalski, węgierski albo japoński.

Osoby, które potrafią mówić w tych językach nie należą do większości, a każdy ma świadomość tego, jak wiele wysiłku kosztuje taka nauka. Tym bardziej poszukiwani są tłumacze danego języka, na przykład tłumaczenia hiszpański Wrocław. Mimo iż dużo z nich otwiera swoje firmy, to jednocześnie zatrudniania się na dodatkowych etatach. Ludzie ze znajomością takich mniej oczywistych języków na pewno nie powinni narzekać na małą ilość zajęć.
2021/10/21, 07:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.