Jak wybić się na fali konkurencji? Projektujemy pierwsze po studiach CV!

Pod koniec czerwca a potem pod koniec września najczęściej przychodzą 2 tury masowego rozsyłania CV do bardzo różnych zakładów pracy. Zwykle są to CV studentów albo świeżo upieczonych absolwentów, które nie mają zbyt dużego akapitu „doświadczenie zawodowe”. Jak skonstruować dobre CV i dostać wymarzoną, pierwszą poważną pracę?
CV
Twórca artykułu: See-ming Lee
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Podczas kilku lat studiów młodzi ludzie robią zwykle bardzo wiele, aby zarobić pieniądze na swoje potrzeby, akademik albo mieszkanie i przyjemności lub aby podreperować finanse otrzymywane ze stypendium lub od rodziców. Lecz wreszcie przychodzi ten moment, w którym kończą swoją edukację i starają się o pracę zgodną ze zdobytym wykształceniem. Żeby rozesłać lub poroznosić dokumenty aplikacyjne, trzeba je oczywiście wcześniej napisać. Rozpoczynamy od rzeczy bardzo ważnej - gruntownego przemyślenia jego konstrukcji – jeżeli nasze zdobyte doświadczenie w branży, do jakiej startujemy, nie jest za wielkie, musimy pochwalić się tym, co robiliśmy podczas studiów i co przyczyniło się do tego, że mieliśmy szansę się obyć z pracą oraz różnymi obowiązkami.

Zawsze bądź zorientowany (https://www.miejscakonferencyjne.pl/sale-konferencyjne/zakopane.html) w takich tematach, które Cię zajmują. Jeżeli poszukujesz dodatkowych treści, kliknij w poniższy link, a pod nim czeka na Ciebie ogrom współczesnych wątków z owego sektora.

Oczywiście internet pęka w szwach od gotowych szablonów różnego rodzaju CV. Czy warto z nich korzystać? I tak, i nie. Tak, ponieważ mając gotowca można się zainspirować i podejrzeć, jak napisać CV, lecz nie warto wykorzystywać całości dokonując jedynie małych zmian, bo cenione są CV oryginalne i niewykluczone, że na biurku potencjalnego szefa znajdzie się sporo tego typu dokumentów, jakie zleją się w jedną całość - odnośnik.

Następne teksty

W jaki sposób skutecznie szukać pracy?

oferty pracy
Twórca artykułu: Daniel Lobo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Poszukiwania nowego chlebodawcy potrafią trwać całymi miesiącami. Jak usprawnić cały ten proces? Najlepsze efekty uzyskamy rozpoczynając współpracę z profesjonalną jednostką rekrutacyjną. Wysłanie aplikacji w kontrakcji na ogłoszenie jednostki rekrutacyjnej jest o wiele bardziej efektywne niż przesłanie CV wprost do chlebodawcy. Sieć internetowa może być świetnym źródłem informacji o propozycjach, jednak musimy wiedzieć, gdzie ich szukać. Dla przykładu, pozyskujące coraz większą wziętość serwisy społecznościowe nie cieszą się poklaskiem w oczach rekruterów.


Pierwsza praca bardzo często rzutuje na naszą przyszłość (w końcu to zawsze jakaś pozycja w kolejnym CV), dlatego naprawdę warto się postarać i wykreować dla siebie najlepszą wizytówkę. Dobre CV jest przemyślane, czytelne, uwypukla to, czym zajmowaliśmy się wcześniej i na co potencjalny szef powinien zwrócić szczególną uwagę. Nasze dokonania, nasza wiedza i kompetencje powinny być spójne, warto pilnować też hierarchii. Część szkoleń albo konferencji, które wyszczególniamy, może nie być kluczowa dla stanowiska, na które aplikujemy, lecz może być istotna dla całokształtu naszej osoby, bo podkreślają konsekwencję, z jaką na przykład studiowaliśmy pewien temat. Dobrze jest graficznie wyróżnić poszczególne części CV, używać punktorów zamiast jednolitego tekstu, ale połączenie różnych krojów czcionek oraz kolorów i pogrubień może być lekką przesadą. A czego na pewno nie możemy pominąć w CV? Oczywiście części podstawowej – danych osobowych i kontaktowych. Po nich umieszczamy doświadczenie zawodowe i informacje o wykształceniu. Jeśli mamy dodatkowe kompetencje – warto je wymienić po wykształceniu.

Chciałbyś przeczytać coś podobnie użytecznego? Super, ta strona (http://www.reset2.pl/oferta/standard/r2ksiega) z pewnością będzie dla Ciebie wartościowa, ponieważ przeczytasz na niej wiele tego typu informacji.

Na ostatniej pozycji powinny znaleźć się nasze zainteresowania. Warto przedstawić się z naprawdę dobrej strony i w zainteresowaniach umieścić coś niebanalnego, co pokaże naszą niebanalną osobowość. Dobra książka i film nie wystarczą, by ktoś uznał nas za wartościowych i żebyśmy zasilili konkretny team - więcej informacji.

ciężka praca w biurze
CV w rękach potencjalnego pracodawcy znajduje się średnio 2 minuty. Zastanówmy się nad tym konstruując nasze CV, żeby owe 2 minuty wykorzystać jak najlepiej i zaskoczyć osobę „po drugiej stronie”. Pomimo, że dopiero kończymy studia i „doświadczenie” nie będzie obszerne, ogólnie dopracowane dokumenty rekrutacyjne będą naszą wizytówką. Dobrze napisane CV pozwala pozytywnie wyróżnić się w morzu konkurencji.
2020/10/27, 08:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.