Jak uczyć się języka włoskiego? Wskazówki dla początkujących.

Marzysz by opanować język włoski, lecz obawiasz się, że siedzenie nad słownikiem szybko Cię znudzi. Oto kilka wskazówek jak nauczyć się języka włoskiego.


Oczywiście metodą na naukę języka jest wyjazd - jeden długi bądź wiele krótkich, ale regularnych.sala na kurs językowy
Twórca artykułu: Shane Global
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wyjazd warto wcześniej poprzedzić bazą gramatyczną, znajomością podstawowych słówek oraz zasad wymowy. Wtedy możemy ruszać do Włoch, czytać i słuchać, rozmawiać. Warto również wykorzystywać swoje znajomości. Jeśli mamy przyjaciela Włocha bądź kogoś kto doskonale posługuje się językiem włoskim, poprośmy go, aby pisał do nas SMS-y i poprawiał nasze błędy w odpowiedziach. Ten kto uczy się na kursie wcale nie ma gorszych szans. Profesjonalna szkoła języka włoskiego to również dobry. Jeśli wybierzemy szkołę języka włoskiego to jest spore prawdopodobieństwo, iż nauczyciel lepiej nas nauczy, przez co będziemy lepiej pisać i poznamy bardziej standardowe słówka, w przypadku, kiedy znajomy uczy nas dialektywnych wariacji.

Jeżeli nie mamy okazji wyjechać, a w naszym otoczeniu nie ma nikogo kto dobrze zna włoski, ale będziemy uczęszczać na kurs to może na początku będziemy mówić wolniej, lecz za to poprawniej. Poza tym, poznamy słownictwo z większej ilości dziedzin, dzięki czemu będziemy mogli porozmawiać na wiele tematów, jednak jeżeli tryb kursu na to pozwala lub wybraliśmy lekcje indywidualne to najlepiej naukę słówek ograniczyć do takich, które są nam najbliższe. Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, ale także dużo mniejsze miejscowości oferują naprawdę dobre szkoły językowe, gdzie włoski jest wykładany na wysokim poziomie i nauczany w bardzo przystępny sposób- -> zobacz informacje.


Trzeba mieć na uwadze, że bez względu na to czy pracujemy nad językiem samodzielnie w domu czy chodzimy na kurs, musimy robić więcej niż w podręczniku czy na lekcji.
Możemy chociażby prowadzić kalendarz, a później dziennik w języku włoskim. Na początku mamy niewielki zasób słów i nie znamy także dokładnie zasad tworzenia poprawnych zdań, ale podstawy wystarczą, aby zanotować w kalendarzu “spotkanie z Tomkiem” czy “fryzjer o siedemnastej”.
2018/08/29, 12:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.