Jak powinny wyglądać właściwie zaplanowane przygotowania zawodnika na zawody triathlonowe.

Triathlon od jakiegoś czasu cieszy się ogromną popularnością, bardzo dobrze to widać po ilości zawodów, jakie się organizuje w sezonie. Dzisiaj zawodów, które się liczą jest już blisko sto, a cały czas pojawiają się kolejne, i na wszystkich widać tłumy uczestników. W triathlonowych zawodach biorą udział ciężko trenujący zawodnicy, nastawieni przede wszystkim na wygraną, jak też normalni ludzie, dla których dużym sukcesem jest dotarcie na metę i pokonanie swoich słabości.
Część osób potraktuje to jako jednorazowy występ, dla niektórych stanie się wstępem do kolejnych wyzwań i ciężkich treningów.

Następne teksty

Myślisz o leasingu? Sprawdź co radzą eksperci

leasing w transporcie
Twórca artykułu: order_242
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Każdy człowiek, który wszedł w etap dorosłego życia ma świadomość tego, że ciężko jest osiągnąć pożądany poziom życia biorąc pod uwagę realia teraźniejsze realia. Większość z nich nie potrafi pogodzić się z faktem, że do końca życia będą zobligowani wykonywać zalecenia swych pracodawców chociaż wiedzą, że doskonale sprawdziliby się w roli przywódcy i własnego szefa.


pływanie to jedna z części Thriatlonu
Twórca artykułu: Michael Coghlan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Świetną sprawą jest w triathlonie to, że wyścigi są organizowane na różnych dystansach. Osoby które dopiero zaczynają przygodę występują przeważnie w jakimś krótkim, a jeżeli ich możliwości będą pozwalać, to po jakimś czasie spróbować sił na dłuższych dystansach. Lecz nawet na te najkrótsze dystanse nie można pójść tak po prostu, bez żadnego przygotowania - następna strona o szkole pływania. Konieczny będzie właściwy trening, który przygotuje organizm na spory wysiłek i pozwalający na w miarę bezpieczne dotarcie do mety.W związku z tym triathlon składa się z kilku zupełnie odmiennych dyscyplin, to tego trening jest dość różnorodny. Oczywiście podstawą dla osób które zaczynają trenowanie jest dokładne ułożenie planu treningowego i jak najdokładniejsze się jego trzymanie. Ono Cie odpowiednio przypilnują .


Warto skorzystać przy tym z pomocy profesjonalnego trenera, żeby uniknąć mogących się pojawić błędów.

kolarstwo w thriatlonie
Twórca artykułu: gabrielvilela
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dobrze zaplanowany triathlon trening ławki treningowe powinien obejmować wszystkie trzy dyscypliny w różnych obszarach, czyli szybkość, wytrzymałość i technikę. Jedynie całościowe ćwiczenia mogą pozwolić na takie przygotowanie organizmu, że zakończenie zawodów będzie po prostu przyjemnością, a nie strasznym wysiłkiem. W dobrze rozplanowanym treningu nie może także zabraknąć miejsca na zwykłe ćwiczenia siłowe, wprawdzie wielu zawodników ich unika, ale doskonale wzmacniają one mięśnie które pracują przy bieganiu, pływaniu albo jeżdżeniu na rowerze. Pełnią także istotną rolę ochronną przed wieloma urazami, jeżeli więc tylko będą takie możliwości, to nie należy się przed nimi bronić.
2022/09/18, 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.