Jak efektywnie ściągnąć należne zobowiązanie od mieszkańca Niemiec?

Nadzorowanie interesów w Niemczech to zazwyczaj opłacalna działalność. Niestety, możemy paść ofiarą oszustów. Jak najszybciej wyegzekwować przysługujące nam pieniądze?

Najpierw, powinniśmy nadać wezwanie do zapłaty. W wezwaniu powinniśmy dokładnie zaznaczyć, której kwestii dotyczy rachunek oraz podać ostateczną datę uregulowania długu. Powinniśmy także poinformować dłużnika, że w przypadku nie spłacenia długu, kwestia zostanie przekazana do windykacji. Dla zadłużonej osoby to bardzo
dług
Twórca artykułu: reynermedia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
niekorzystna sytuacja, ponieważ to ona będzie obciążona kosztami procedury. Windykacja należności w Niemczech to jednakże nie rzadkość. Według szacunków, aż 25 proc. transakcji nie jest regulowana w terminie!

Jeżeli nasze pismo nie poskutkuje opłaceniem zobowiązań, powinniśmy przedłożyć sprawę do windykacji. Windykacja należności w Niemczech to obszar wyspecjalizowania wielu rodzimych kancelarii prawniczych (windykacja zobowiaązań w niemczech - czy to trudne). Ich prawnicy władają językiem niemieckim, dlatego bez kłopotów porozumieją się z dłużnikiem. Na piśmie i telefonicznie będzie ponownie poproszony o uiszczenie długu.

Jeżeli i to nie przyniesie rezultatu, personel kancelarii zasugerują wierzycielom zaczęcie procedury sądowej. Niemieckie prawo proponuje dwa rodzaje postępowania – uproszczone albo zwykłe. Procedura uproszczona umożliwia odzyskanie należności już w przeciągu dwóch miesięcy. Warunkiem jest jednak zaakceptowanie jej przez dłużnika. Jeśli do tego nie dojdzie, wierzyciel musi postawić na postępowanie zwykłe. Musi być również gotowy na dłuższy proces i konieczność zaprezentowania stosownych dowodów podczas przewodu.


Następne teksty

Kontrola należności w organizacji

finanse
Twórca artykułu: Global Panorama
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Każde przedsiębiorstwo powinno być jak najlepiej zorganizowane, tak, aby wszystkie jego komponenty mogły działać jak należy. Jedną z niezbędnych spraw jest kontrola finansów, dzięki której możliwe jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia bankructwa. Co należy wiedzieć o odpowiednio przeprowadzonej kontroli?

Windykacja należności w Niemczech nieco różni się od procedur obowiązujących w Polsce. Przede wszystkim, tamtejsze prawo chroni dłużnika, a nie wierzyciela, jak to jest w wypadku polskich przepisów. Nie oznacza to jednak, że wierzyciel jest na straconej pozycji. Chcąc zwrotu należących się mu pieniędzy, powinien jednakże zwrócić się z prośbą o wsparcie do jednej z kancelarii (zobacz ochrona praw autorskich w internecie) prawnych specjalizujących się w tego typu działalności.
2022/05/17, 08:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.