Istotne kwestie o których powinni wiedzieć właściciele firm. Niektóre zagadnienia

Prawo w pełni zaczynamy doceniać, gdy jego zapisy dotyczą nas w bezpośredni sposób. Wydaje się, że dotyczy każdego człowieka, w większym albo mniejszym stopniu, natomiast słowo klucz - “w większym stopniu” ma w tym miejscu niemałe znaczenie. Można to dobrze zauważyć na konkretnych przykładach, najbardziej tych odnoszących się do funkcjonowania przedsiębiorstw. W tego typu sytuacjach działania prawne, przepisy oraz regulacje dosyć mocno oddziałują na życie każdego z nas. Przypatrzmy się takim pojęciom.

Prawo autorskie
Co to są nieuczciwe praktyki rynkowe? Są one bezwzględnie zakazane, a przepisy taki reguluje ustawa o zwalczaniu takich praktyk. Opiera się ona na europejskich zapisach, jakie regulują kwestie nieuczciwej konkurencji. Ustawa określa, iż taka zła praktyka jest wtedy, kiedy jest w sprzeczności z dobrymi obyczajami i zniekształca lub może w dużym stopniu zniekształcić zachowanie rynkowe konkretnych klientów. Zobacz też https://www.jwp.pl/uslugi/znaki-towarowe/ istotne, kiedy ma miejsce wpływ na decyzje konsumentów. Może zaistnieć on w trakcie całego procesu dokonywania zakupu, to znaczy przed, w trakcie jak również po sfinalizowaniu umowy, jaka dotyczy zakupionych dóbr. Takie złe praktyki mogą przybrać postać działania lub zaniechania.


Następne teksty

Większość firm w naszym kraju korzysta z usług zewnętrznej księgowości, bo wydaje się to być znacznie tańsze

Forex
Twórca artykułu: COD Newsroom
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zewnętrzna księgowość jest mocno doceniana przez wszelkie małe i średnie spółki, ponieważ zmniejsza koszty prowadzenia biznesu.


Tylko międzynarodowe koncerny są w stanie w obecnych czasach pozwolić sobie na to, aby posiadać u siebie dział księgowości.
Jak wyglądają czyny nieuczciwej konkurencji?
Tegoczyny nieuczciwej konkurencjinienie klienta o nieprawdziwych zaletach danego artykułu, lecz również tak zwana “milcząca zgoda” i nie wyprowadzanie klienta z błędu. Rywalizacja o nabywcę jest naturalnym elementem wolności rynkowej, lecz niezgodne z prawem zachowania to zakłócenie tego porządku, niweczą one jej główne założenia.

By uzupełnić swoją wiedzę dobrze jest wiedzieć, kim jest rzecznik patentowy, bo to także ważna rzecznik gdy chodzi o prowadzenie swojej działalności. Jest to inżynier albo prawnik, jaki daje pomoc prawną jak również techniczną podmiotom gospodarczym, jak również jednostkom organizacyjnym i osobom fizycznym. Pomagają w temacie własności przemysłowej. Rzecznik patentowy występuje w roli doradcy i powiernika różnego rodzaju projektów i modeli, jakie posiadają charakter wynalazków.
2019/01/29, 15:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.