Interesujące wskazówki na temat dofinansowania z Unii Europejskiej

UE to organizacja, która daje Polakom sporo możliwości - jeśli jesteśmy chociażby nieco aktywni, możemy czerpać zyski z uczestnictwa naszego kraju w owej organizacji. Tak w ogóle to czas błyskawicznie biegnie - przecież weszliśmy do UE już 10 lat temu. Nawet tacy politycy, którzy niegdyś byli ogromnymi przeciwnikami wejścia Polski do Unii Europejskiej świetnie wiedzą, że w zupełności nie mieli odnośnie tego racji. Choć to tak czy siak politycy, a wszyscy wiemy, iż duża polityka to gra. No cóż, geopolityka jest jakby nie patrzeć nieubłagana - jeśli nie chcieliśmy być jak Białoruś, kategorycznie musieliśmy zagłosować na tak w unijnym referendum.

Bank Uni Europejskiej
Twórca artykułu: Yukiko Matsuoka
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Bardzo cieszy, że Polacy okazali się mądrą nacją, chociaż tak naprawdę nie byliśmy w tym temacie jakimiś rodzinkami, ponieważ wszystkie państwa zagłosowały tak jak my...

Dobrze, iż właśnie tak się stało, ponieważ chociaż UE jest nieco dziwnym tworem, mocno biurokratycznym, za bardzo skręcającym w lewo, to jednakże dał nam wielką szansę. A więc jeżeli ktoś, jak to wcześniej już zostało napisane, potrafi pokazać swoją aktywność, może odnieść spory sukces. Na przykład ma okazję uzyskać fundusze z unii na otworzenie biznesu! Często mamy umiejętnie napisany biznesplan, niemal na 100% jesteśmy pewni, iż odniesiemy spory sukces w biznesie, ale co z tego, skoro najzwyczajniej nie mamy kasy na chociażby towar, ZUS, wizytówkę internetową, etc. Zależy to wszystko od rodzaju naszych usług albo produktów. Unia daje kasę na praktycznie wszystko, chociaż zapewne wielce oklepany lumpeks nie jest zbytnio lubiany.

Są tak naprawdę różne typy dotacji - można powiedzieć, że jeżeli dopiero zaczynamy biznes, a więc nie mamy nawet NIP-u oraz REGON-u, pewnie pozyskamy maksymalnie 20 tysięcy zł. To oczywiście znaczna kasa: choć należy pamiętać, iż w żadnym wypadku dotacje unijne dla firm jak nie mogą być wydane na głupstwa.

Z naprawdę każdej złotówki potem należy się rozliczyć, a więc jeżeli ktoś sądzi, że zakupi za unijne pieniądze konsolę, wczasy w Tajlandii bądź luksusowe obuwie, jest w wielkim błędzie.

Uwaga! Mamy dla Ciebie następny wpis - a w nim kompleksowa wiadomość na powyższy temat. Przejrzyj go koniecznie i życzymy miłej lektury.

Tzn. - takowa możliwość naturalnie istnieje, ale tak czy siak potem przyjdzie unijna kontrola: a właśnie wtedy nie będziemy mieć wiele powodów do dumy.
2021/10/05, 07:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.