Dobrze rządź swoimi finansami. Kilka naszych porad.

Prowadzenie biznesu w Polsce - nic łatwego. Choć oczywiście należy w jakiś sposób sobie radzić - zresztą nie jest tak kiepsko! Wychodzę z tego założenia, że jeżeli nie chcemy ciągle narzekać na własny biznes, szczególnie powinniśmy podejmować bardzo sensowne decyzje finansowe.


A więc na przykład to coś niesamowitego, aby już na samym początku przygody z prowadzeniem biznesu otworzyć takie konto dla małych firm, które pod każdym względem jest OK. Bardzo dobrze, że w naszym kraju funkcjonuje tak dużo banków...

oszczędności w słoiku
Twórca artykułu: Andrea Travillian
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jest ogromny wybór, co się liczy. No dobrze, lecz niby skąd tak naprawdę mamy okazję dowiedzieć się jakie konto dla małych firm jest strzałem w dziesiątkę? Z pewnością kryzys gospodarczy był wymarzonym argumentem dla wszystkich banków - naturalnie za tym, aby podwyższyć opłaty za choćby otworzenie czy prowadzenie konta. To niby coś zrozumiałego, bo w końcu banki chcą zarabiać możliwie jak najwięcej. Jednakowoż my generalnie nie jesteśmy bogatsi, więc powinniśmy poszukiwać możliwie jak najlepszych alternatyw. Taką opcją jest choćby korzystanie z uprzejmości doradców finansowych.

Gdy kilka dni temu odwiedziłem doradcę finansowego, powiedział mi niemalże wszystko, jeżeli w grę wchodzi konto dla firm, lecz również podpowiedział mi jaki kredyt inwestycyjny dla nowych firm to coś pod każdym względem korzystnego. Trudno myśleć, iż bez sporego doświadczenia w tej dziedzinie będziemy mieli okazję radzić sobie z niesamowicie uciążliwym światem finansowym. Znam taką osobę, która zawsze wszystkie decyzje finansowe podejmowała bez należytego zastanowienia - obecnie bardzo tego żałuje, bo najzwyczajniej były one całkowicie chybione.

A jeszcze na dodatek uczulam wszystkich odnośnie podejrzanie niskich kredytów. Dobrze wiem, że chcielibyśmy płacić bankowi jak najmniej, lecz przecież tak czy siak musimy wiedzieć, że w końcu świat finansów bywa okrutny. Chcę kończąc podkreślić jedno - czymś niesamowicie istotnym jest to by w żadnym razie nie sądzić, że podejmowanie pochopnych decyzji to coś OK.

Opublikowany tekst Ci się spodobał? To odwiedź serwis dobry program pit, a znajdziesz większą ilość zbliżonych tematycznie informacji, które też będą ciekawe.

Jeżeli będziemy sądzili w tego typu sposób, nie powinniśmy się dziwić, iż będziemy mocno narzekali się na własną sytuację. Przecież można śmiało powiedzieć, że dużo od naszych decyzji zależy. Pamiętaj o tym.

Więcej: .
2021/06/02, 09:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.