Dlaczego naprawdę warto podnosić swe umiejętności do kierowania samochodami?

Przed każdą zmianą rozporządzenia w Prawie o ruchu drogowym, w ośrodkach nauki jazdy tworzą się bardzo duże kolejki. Jest tak z tego powodu, że ludzie obawiają się, że nowe unormowania będą jeszcze bardziej restrykcyjne niż te aktualne.


monitoring domu


monument
Twórca artykułu: Pedro Ribeiro Simões
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


I zazwyczaj tak akurat jest.


JeDNAk nowe przepisy nie są dlatego, żeby utrudnić życie kierującym. Tworzy się je dlatego, że mają na celu poprawiać bezpieczeństwo na naszych ulicach. Należałoby zatem wspomnieć, że przy wspomnianych ośrodkach prowadzona jest nauka jazdy również dla osób, jakie już od długiego czasu posiadają stosowny dokument. Ośrodki te prowadzą przeszkolenia odnoszące się do jazdy w trudnych uwarunkowaniach drogowych. Robią to na szczególnie określonym miejscu, w jakim jest zamontowana przykładowo płyta poślizgowa. Należałoby również dodać, że producenci szybkich samochodów przed przekazaniem klientowi danego auta, kierują go do specjalnego ośrodka, w jakim posiada on okazję podwyższenia swych kwalifikacji. To może w ekstremalnych wypadkach nawet uratować ludzkie życie. Ponieważ wcale nie wiadomo czy jakieś dziecko nie wybiegnie nagle na szosę lub człowiek pijany nie wtargnie niespodziewanie na ulicę w miejscu niedozwolonym dla pieszych.


Ogólnie dostępna autostrada, nawet tego typu, na jakiej nie ma ograniczeń szybkości, nie służy do nauki jazdy. Takie ośrodki mogłyby prowadzić szkolenia dla osób, jakie pragną pracować jako zawodowi kierowcy. Powinny oni odbyć między innymi szkolenie o nazwie Kwalifikacja wstępna.


Następne teksty

Trzeba dbać o przestrzeganie zasad BHP własnych pracowników

kamizelki ostrzegawcze
Twórca artykułu: Michael Coghlan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W żadnym razie nie można sugerować, że bezpieczeństwo polskich pracowników jest ponadprzeciętnie zagrożone - rozchodzi się o na przykład pracowników budowlanych. Naturalnie w Danii, Luksemburgu bądź Niemczech sporo więcej uwagi w zasadzie poświęca się bezpieczeństwu, chociażby z takiej przyczyny, iż mandaty są wysokie, a na dodatek urzędy są względnie skuteczne, ale to tak czy siak jeszcze nie znaczy, że Polacy mogą rzec, iż narażają swoje życie. Bardzo często jednak laurki pracownikom oraz ich szefom niestety się nie należą...


Zależnie od wieku oraz posiadanych uprawnień, rozróżnia się cztery typy kursów z przedziału kwalifikacji: wstępna, początkowa przyspieszona, wstępna uzupełniająca i wstępna przyspieszona uzupełniająca.
2017/12/05, 14:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.