UX - zasadnicza kwesta branży e-commerce

Funkcjonujemy w erze Internetu, gdzie istotna jest atrakcyjność transmitowanych informacji Na przykład, strony internetowe budowane są w kontekście określonych zasad, jakie mają za zadanie stworzyć daną witrynę możliwie najbardziej przyjazną użytkownikowi.

komputer, strona internetowa
Twórca artykułu: Serge Kij
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Użytkownik końcowy witryny internetowej ma odebrać jak najlepsze doświadczenie w trakcie wizyty danego adresu www. Tak samo ma się sprawa z użytkownikami aplikacji, programów oraz gier.

Jeżeli zaintrygował Cię opisywany tekst, koniecznie sprawdź ponadto ten link! To świetna oferta (http://www.workservice.pl/praca/magazyn/niemcy/) i tu znajdziesz dodatkowe informacje.

Właśnie z tej potrzeby powstało zagadnienie doświadczenia użytkownika a samo UX praca stało się niezwykle szybko jednym z najczęściej wyszukiwanych tematów w wyszukiwarkach internetowych. Czym jednak tak naprawdę zajmuje się User Experience? Jest to stosunkowo nowy temat a sam termin został ukuty przez naukowca Donalda Normana, który analizował znaczenie poglądu, że decyzje projektowe powinny być dokonywane w oparciu o potrzebyoraz pragnienia konsumentów.


Następne teksty

Czy zaznaczymy w jaki sposób przetrzymywane są nasze dane?

baza danych
Twórca artykułu: Christine und Hagen Graf
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Czy zdarzyło nam się, że dostawaliśmy paczki, albo telefony od zakładów, z którymi nigdy prędzej się nie zetknęliśmy? Jeśli tak, to ma szansę to okazać się dowód na to, że nasze informacje wzięły udział w czymś co nosi nazwę zakup bazy danych. Normalnie logujemy się na jakąś stronę, której treścią jesteśmy zainteresowani, dodajemy własne informacje aby mieć szansę dostawać newsletter, tak żeby nic nas nie ominęło i tutaj wszystko jest dla nas jasne oraz zrozumiałe. Jednak czasami jest tak, że bez naszej świadomości konkretny zakład odsprzedaje dane kontaktowe, które uzyskała od nas, przez co kolejne przedsiębiorstwa też mogą nawiązać z nami kontakt.


Najogólniej rzecz biorąc UX jest to zestaw technik i reguł, jakimi posługują się specjaliści przy projektowaniu - czy to stron internetowych czy też aplikacji mobilnych ale również różnego rodzaju produktów czy też usług. Można także dodać, iż user experience to odczucia, jakie towarzyszą konsumentowi podczas interakcji z aplikacją, programem komputerowym ale też innym produktem. Warto dodać, iż np. strony internetowe robią się coraz bardziej komplikowane ale i coraz atrakcyjniejsze dla internautów. Bez względu jednak na to, jak dużo zmieniło się w obrębie produkcji, sukces strony internetowej zależny jest od postrzegania i oceny użytkownika końcowego.

komputer, internauci
Twórca artykułu: Luebke
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Szalenie istotne są tutaj pytania: “Czy dana strona jest bezproblemowa w użyciu”, “Czy jest funkcjonalna i czytelna?” - UX design skupia się na tym aby odpowiedź na powyższe pytania była twierdząca. Analizy dotyczące emocji użytkownika końcowego w kontakcie z przedmiotem są w stanie okazać się kluczowe przy projektowaniu np. sklepu e-commerce, który musi być zbudowany w taki sposób aby zakup był łatwy i przyjemny. Dla zagadnienie UX praca znajdziemy sporą ilość ofert zatrudnienia ponieważ dużo przedsiębiorstw koncentruje swoją uwagę na doświadczeniu konsumenta w interakcji z ich produktem czy usługą. Istnieje także wiele firm, które parają się analizą UX na zlecenie dużych koncernów.
2019/10/09, 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.