UX - zasadnicza kwesta branży e-commerce

Funkcjonujemy w erze Internetu, gdzie istotna jest atrakcyjność transmitowanych informacji Na przykład, strony internetowe budowane są w kontekście określonych zasad, jakie mają za zadanie stworzyć daną witrynę możliwie najbardziej przyjazną użytkownikowi.


komputer, strona internetowa
Twórca artykułu: Serge Kij
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Użytkownik końcowy witryny internetowej ma odebrać jak najlepsze doświadczenie w trakcie wizyty danego adresu www. Tak samo ma się sprawa z użytkownikami aplikacji, programów oraz gier.

Jeżeli zaintrygował Cię opisywany tekst, koniecznie sprawdź ponadto ten link! To świetna oferta (http://www.workservice.pl/praca/magazyn/niemcy/) i tu znajdziesz dodatkowe informacje.

Właśnie z tej potrzeby powstało zagadnienie doświadczenia użytkownika a samo UX praca stało się niezwykle szybko jednym z najczęściej wyszukiwanych tematów w wyszukiwarkach internetowych. Czym jednak tak naprawdę zajmuje się User Experience? Jest to stosunkowo nowy temat a sam termin został ukuty przez naukowca Donalda Normana, który analizował znaczenie poglądu, że decyzje projektowe powinny być dokonywane w oparciu o potrzebyoraz pragnienia konsumentów.


Najogólniej rzecz biorąc UX jest to zestaw technik i reguł, jakimi posługują się specjaliści przy projektowaniu - czy to stron internetowych czy też aplikacji mobilnych ale również różnego rodzaju produktów czy też usług.

Czy z przeczytanego publikowanego artykułu udało Ci się wynieść coś ciekawego? Jeśli tak, to zgłąb pozostałe informacje tu (http://www.malowanielinii.com/oznakowanie/przyklady-oznakowan/poziome-znaki-przeciwpozarowe/) - z pewnością pochłoną Cię bez reszty.

Można także dodać, iż user experience to odczucia, jakie towarzyszą konsumentowi podczas interakcji z aplikacją, programem komputerowym ale też innym produktem. Warto dodać, iż np. strony internetowe robią się coraz bardziej komplikowane ale i coraz atrakcyjniejsze dla internautów. Bez względu jednak na to, jak dużo zmieniło się w obrębie produkcji, sukces strony internetowej zależny jest od postrzegania i oceny użytkownika końcowego.


komputer, internauci
Twórca artykułu: Luebke
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Szalenie istotne są tutaj pytania: “Czy dana strona jest bezproblemowa w użyciu”, “Czy jest funkcjonalna i czytelna?” - UX design skupia się na tym aby odpowiedź na powyższe pytania była twierdząca. Analizy dotyczące emocji użytkownika końcowego w kontakcie z przedmiotem są w stanie okazać się kluczowe przy projektowaniu np. sklepu e-commerce, który musi być zbudowany w taki sposób aby zakup był łatwy i przyjemny. Dla zagadnienie UX praca znajdziemy sporą ilość ofert zatrudnienia ponieważ dużo przedsiębiorstw koncentruje swoją uwagę na doświadczeniu konsumenta w interakcji z ich produktem czy usługą. Istnieje także wiele firm, które parają się analizą UX na zlecenie dużych koncernów.
2019/11/19, 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.