PIT po czasie to tylko komplikacje. Opłaciło się zdążyć przed 2 maja

Termin złożenia zeznań PIT już minął. Na spóźnialskich czekają niemiłe konsekwencje.


To nie jedynie ewentualne kary finansowe, ale też utrata niektórych przywilejów.


kalkulator odsetek podatkowych
Twórca artykułu: jaymarable
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Warto więc wywiązać się z owego obowiązku na czas. Zaległe rozliczenie roczne w większości wypadków traktowane jest jako wykroczenie skarbowe. Dzieje się tak, gdy kwota należności uszczuplonej bądź narażonej na uszczuplenie (dla przykładu nieopłacony podatek) nie przewyższa pięciokrotnej wielkości minimalnego wynagrodzenia. W ramach grzywny, inspektorzy kontroli podatkowej mogą nałożyć mandat.Za zaległy PIT możemy zapłacić 200-4000 zł. Do wyliczenia należnego podatku można zastosować kalkulator odsetek podatkowych.


Następne teksty

Pożyczka vivus to ciekawa propozycja

osoby
Twórca artykułu: flickr.com
Nieraz okazuje się być tak, że potrzebujemy określonej sumy gotówki w krótkim okresie i nie posiadamy szansy jej pozyskania.


Jeśli zaległa należność skarbowa wynosi sporzej aniżeli 10 000 zł, wykroczenie staje się przestępstwem. W tym wypadku, kary finansowe wymierza się w formie stawek dziennych. Sąd określa ich wartość na podstawie dochodów podatnika. Takich następstw można uniknąć. Lepiej złożyć niezupełne zeznanie fiskalne albo PIT z błędami, a później prędko skorygować blankiet. Korekta PIT sprawdzi się nie wyłącznie w przypadku, gdy do druku wkradnie się pomyłka. Podatnik może także udowodnić ulgę podatkową, o jakiej przedtem zapomniał, czy też wyznaczyć cel dla 1 proc. podatku.czytaj to basware invoice processing basware invoice processingZobowiązanie w stosunku do fiskusa to nie jedynie złożenie deklaracji, ale przede wszystkim - uregulowanie zaległego podatku.


Za nieopłacany PIT należy zapłacić odsetki od zaległości. Jeśli jednak podatnik złoży poprawną korektę formularza w ciągu sześciu miesięcy od wyznaczonego terminu, może skorzystać z zmniejszonej stopy odsetek.
2022/01/09, 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.