Dobre strony i złe strony kredytów konsolidacyjnych

Posiadasz kilka kredytów. Mieszkasz w nowym domu, przed nim stoi nowy samochód, niezbędny okazał się nowy komputer... W pewnym momencie pamiętanie o tych wszystkich datach spłacania rat staje się coraz bardziej irytujące.

Zastanów się wtedy nad ich konsolidacją. W ten sposób będziesz spłacał tylko jedną miesięczną ratę w jednym banku. W dodatku rata jest znacznie niższa od sumy dotychczasowych rat.
oszczędzanie pieniędzy
Twórca artykułu: 401(K) 2012
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Korzystając z tej propozycji banku, możliwe jest nawet kilkukrotne obniżenie miesięcznej raty. W związku z tym łatwiej ją spłacać. Poza tym, nie musimy wtedy pamiętać o różnych terminach terminach i sumach spłaty zaciągniętych kredytów. Pożyczki konsolidacyjne mogą pochodzić z różnych banków. Istnieje też możliwość ich przewalutowania. Rozróżniamy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: kredyt (zobacz kredyty dla firm Wrocław) konsolidacyjny hipoteczny oraz gotówkowy. W pierwszym przypadku zabezpieczeniem jest hipoteka, zaś kredyt udzielany jest na większe kwoty pieniężne. Kredyt gotówkowy możemy otrzymać na mniejszą sumę , krótki czas, i niewątpliwie na nieco gorszych warunkach, jeśli chodzi o odsetki. Bank jednak w tym wypadku nie żąda zabezpieczenia.

Następne teksty

Promowanie własnej działalności jest niezwykle istotne

szyldy kraków
Twórca artykułu: Asamblea Nacional del Ecuador
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Bez tego w obecnych czasach nie bardzo można się obejść. Duża rywalizacja w każdej jednej branży robi swoje - z rynku wypadają Ci słabsi i mało znani.


polskie banknoty
Twórca artykułu: money pictures
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zalety kredytu hipotecznego? ratę (zobacz zobacz i porównaj) płacimy w jednym banku, więc przy odpowiedzialnym podejściu do całego przedsięwzięcia okażemy się pewnym klientem.

Zamiast kilku, zazwyczaj niejednakowych rat mamy jedną ratę, którą możemy dużo łatwiej zarządzać. Wadą kredyty konsolidacyjnego hipotecznego jest to, iż wraz z ”rozciągnięciem” okresu spłaty, rośnie suma odsetek do spłacenia. Dlatego choć posiadamy niższe raty, to koszt kredytu staje się wyższy, niż standardowych kredytach. Jednak należy pamiętać, że dla klientów banków mających problemy z terminową spłatą rat, w dalszym ciągu jest to satysfakcjonująca propozycja.

Podstawowym celem kredytu konsolidacyjnego jest wywiązanie się z zobowiązań, dlatego jeśli widzimy, że jego warunki nie są dla nas zbyt korzystne, trzeba z całą pewnością pertraktować z bankiem. Jest to o tyle łatwiejsze, że każdy kredyt konsolidacyjny jest traktowany indywidualnie, biorąc pod uwagę sytuację materialną klienta. Jeśli dysponujemy racjonalnymi argumentami, istnieje spora szansa, że uda się do nich przekonać bank.
2019/11/09, 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.