Dobre strony i złe strony kredytów konsolidacyjnych

Posiadasz kilka kredytów. Mieszkasz w nowym domu, przed nim stoi nowy samochód, niezbędny okazał się nowy komputer... W pewnym momencie pamiętanie o tych wszystkich datach spłacania rat staje się coraz bardziej irytujące.

Zastanów się wtedy nad ich konsolidacją. W ten sposób będziesz spłacał tylko jedną miesięczną ratę w jednym banku. W dodatku rata jest znacznie niższa od sumy dotychczasowych rat.
oszczędzanie pieniędzy
Twórca artykułu: 401(K) 2012
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Korzystając z tej propozycji banku, możliwe jest nawet kilkukrotne obniżenie miesięcznej raty. W związku z tym łatwiej ją spłacać. Poza tym, nie musimy wtedy pamiętać o różnych terminach terminach i sumach spłaty zaciągniętych kredytów. Pożyczki konsolidacyjne mogą pochodzić z różnych banków. Istnieje też możliwość ich przewalutowania. Rozróżniamy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: kredyt konsolidacyjny hipoteczny oraz gotówkowy. W pierwszym przypadku zabezpieczeniem jest hipoteka, zaś kredyt udzielany jest na większe kwoty pieniężne. Kredyt gotówkowy możemy otrzymać na mniejszą sumę , krótki czas, i niewątpliwie na nieco gorszych warunkach, jeśli chodzi o odsetki. Bank jednak w tym wypadku nie żąda zabezpieczenia.

polskie banknoty
Twórca artykułu: money pictures
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zalety kredytu hipotecznego? ratę (zobacz zobacz i porównaj) płacimy w jednym banku, więc przy odpowiedzialnym podejściu do całego przedsięwzięcia okażemy się pewnym klientem.

Następne teksty

Bardzo atrakcyjne możliwości bankowości w Polsce.

smartfon
Twórca artykułu: Maurizio Pesce
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jedynym z najnowszych a także najenergiczniej kształtującym się sektorem ostatnich lat jest gałąź bankowości elektronicznej. To tutaj dużo ludzi dostrzega swoją przyszłość, to tutaj dużo ludzi zapatruje swoją możliwość na pozyskanie regularnego zatrudnienia a także dobrych możliwości na bytowanie. Stąd też obecny temat chciałabym poświęcić na opisanie , w jaki sposób aktualnie prezentuje się filar bankowości w Polsce.


Zamiast kilku, zazwyczaj niejednakowych rat mamy jedną ratę, którą możemy dużo łatwiej zarządzać. Wadą kredyty konsolidacyjnego hipotecznego jest to, iż wraz z ”rozciągnięciem” okresu spłaty, rośnie suma odsetek do spłacenia. Dlatego choć posiadamy niższe raty, to koszt kredytu staje się wyższy, niż standardowych kredytach. Jednak należy pamiętać, że dla klientów banków mających problemy z terminową spłatą rat, w dalszym ciągu jest to satysfakcjonująca propozycja.

Podstawowym celem kredytu konsolidacyjnego jest wywiązanie się z zobowiązań, dlatego jeśli widzimy, że jego warunki nie są dla nas zbyt korzystne, trzeba z całą pewnością pertraktować z bankiem. Jest to o tyle łatwiejsze, że każdy kredyt konsolidacyjny jest traktowany indywidualnie, biorąc pod uwagę sytuację materialną klienta. Jeśli dysponujemy racjonalnymi argumentami, istnieje spora szansa, że uda się do nich przekonać bank.
2020/06/02, 09:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.