Czy praca zawodowa po studiach zależy od kierunku studiów?

Nie ma chyba ścieżki zawodowej, która spełniałaby wszelkie wymagania zapewniające przyszły życiowy sukces. Każdy los nasiany jest różnymi pułapkami|zagrożeniami i nawet człowiek, co kończy specjalizację medyczną może oczekiwać utrudnień, chociaż przyjęło się, że to raczej niemożliwe, iż przecież lekarz w końcu zawsze znajdzie zatrudnienie.


Wykład
Twórca artykułu: Monmar Comunicació
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Uczciwie należy przyznać, iż tak istotnie jest, gdyż same praktyki i staże na studiach medycznych do czegoś służą, niemniej są inne, dość prestiżowe kierunki studiów, o których zwykło się mawiać, że znalezienie pracy po nich jest łatwe. Czy na pewno?

Od paru lat głosi się, iż studia informatyczne to pewna przyszłość, wyśmienita praca i wysokie zarobki. Jak nieprawidłowe to pojmowanie rzeczywistości można dowiedzieć się czytając ogłoszenia w stylu: szukam pracy informatyk, informatyk podejmie ciekawą pracę, uzdolniony informatyk poszukuje pracy...

Kiedy zainteresował Cię prezentowany wątek, obejrzyj witrynę (https://eena.pl/) a na pewno zdobędziesz więcej danych na to fascynujące zagadnienie - nie zwlekaj tylko kliknij.

Co prawda, wielu z nich odnajduje zatrudnienie w wielu różnych działach. Więcej wiadomości o pracy dla informatyka znajduje się na przykład tutaj: poszukiwanie pracy informatyk.

Chłopak przy tablicy ogłoszeń
Twórca artykułu: Andrew Coles
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Od kiedy przecież pojawił się internet to ukazały się także nowe możliwości, jednak nieprawdziwym jest określenie, jakoby same studia z informatyki otwierały wrota spełnienia, konkretnych pieniędzy i niezwykłych życiowych możliwości. Na to wszystko należy zapracować dodatkowo, poza samymi studiami. Niech nie myślą Ci, co chcą szybkiej kariery, iż wystarczy pochodzić trochę na zajęcia, zrobić coś na komputerze, zdać kilka egzaminów (przecież jesteśmy dobrzy z matematyki, więc zdamy), prawda jest taka, że jeśli chcesz osiągnąć sukces, powinieneś jeszcze przed studiami wybrać ścieżkę swojej edukacji.

Jak myślisz, jacy programiści są najlepsi? Ci, co wybrali studia informatyczne, ponieważ wiedzą, gdyż z łatwością przychodzi im nauka przedmiotów ścisłych, ale poza tym są zdania, że „samo się zrobi”, czy Ci, co owszem, również lubią matematykę, ale jednocześnie od młodego wieku rozwiązywali kolejne programistyczne zadania? Odpowiedź jest jasna i nikogo nie może dziwić – tylko pasjonaci zyskują najlepsze zawody. I dotyczy to każdej dziedziny, nie tylko informatyki. Wiadomo, są ludzie genialni, którzy przyswajają wiedzę prędzej niż inni, lecz są to wyjątki, a tacy ludzie nie zdarzają się za często.

Reszta musi walczyć o swoje. Jednocześnie, jeśli wybrałeś studia informatyczne (lub inny kierunek), ale wcześniej nie byłeś jakimś pasjonatem danego zagadnienia, to nic straconego. Poświęć po prostu czas na studiach na prawdziwą naukę i rozwijanie naukowej pasji. Potraktuj studia jako jeden z elementów Twojego wykształcenia, staraj się być najlepszym w tym, co robisz,a zobaczysz efekty.
2021/10/06, 07:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.