Rozliczenie z Urzędem Skarbowym w 2016

Polska jest państwem, który biurokracją stoi. Nieistotne, czy chodzi o milionera, czy mówimy o zwykłym Kowalskim każdy ma zobowiązania wobec kraju, które wiążą się z wypełnianiem szeregu dokumentów. Do takich należy też rozliczanie się z Urzędem Skarbowym.

W zbliżającym się 2016 roku czeka nas kolejne rozliczenie - pity 2016. W nowym roku powinno być nam jeszcze prościej. Ma być online platforma podatkowa, gdzie będziemy mogli dostać odpowiedzi na każde z nurtujących nas pytań i oczywiście nadal many opcję rozliczenia się online z tak zwaną Skarbówką. W internecie dostępne są również specjalne programy - czytaj na tej stronie. A warto byłoby wziąć pod uwagę elektroniczne złożenie zeznania podatkowego, bo w ten sposób oszczędzamy czas jak i pozwalamy oszczędzić czas urzędników.

Pit na 2016 rok
dokumenty na biurku
Twórca artykułu: Historyworks
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Gdy zbliża się termin rozliczenia z Urzędem Skarbowym myślimy o tym, czy przypadkiem nic nie zmieniło się w ustawach względem rozliczeń i czy musimy o czymś wiedzieć. Jeżeli nie chcielibyśmy, żeby pity 2016 spędzały nam sen z powiek najsensowniej pójść do Urzędu Skarbowego i uzyskać informacje. A, jeśli będziemy mieli wszystkie niezbędne dokumenty będziemy mogli wraz z pracownikiem w Urzędzie Skarbowym natychmiast uzupełnić swoją deklarację podatkową. www.pitax.pl/pit-2018/


Następne teksty

Rozliczenie PIT - czyli, wszystko co warto bywa wiedzieć na temacik PIT-u nr 28

spotkanie
Zainspirowane przez: pixabay
Jak łatwo się domyśleć, każdziutki typ PIT-u (którego to rozróżnimy na podstawie jego numerku), jest przystosowany do innego rodzaju przychodu, który to był u nas "obecny" wewnątrz danym roczku podatkowym.

Ludzie, którzy po raz pierwszy ogółem muszą uzupełnić takie deklaracje mają najczęściej wiele obaw. Jednak rzeczywistość jest taka, że do każdego PIT-u można wziąć książeczkę, która tłumaczy krok po kroku jak wszystko rozliczać. Dobrze spróbować samodzielnie to poogarniać zamiast stresować się. Bo sporo ludzi idzie na łatwiznę i oddaje wszystko księgowej, bo nie chce dostać kar za pomyłki. Ale na początku otrzymamy upomnienie i możliwość korekty. Nikt od razu nie będzie nas karał jakimiś finansowymi obciążeniami. Każdy może się pomylić, ale jeżeli się przyłożymy do wypełnienia deklaracji podatkowej to na sto procent nam się uda. A jeszcze skuteczniejszym rozwiązaniem, niż wizyta w urzędzie, będzie odpowiednia aplikacja internetowa .
2018/06/22, 10:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.