Porozumiewamy się tak, jak konkretne środowisko, w którym funkcjonujemy

W każdej pracy odnajdziemy pewną prawidłowość. W każdej dziedzinie powtarza się pewna znana wszystkim oczywistość – nowomowa pracownicza i nieodzowne do tego narzędzia. O narzędziach jesteśmy w stanie powiedzieć jasno: bez nich nie ma pracy. Przecież pracując w biurze nie można normalnie spełniać swoich powinności bez komputera, a hydraulik nic nie wskóra bez konkretnego klucza. To samo można powiedzieć o pozostałych, mniej i bardziej znanych zawodach. Co jednakowoż z czymś mniej, lecz jednak znanym: ze specyficzną nowomową pracowniczą?
praca
Twórca artykułu: Michael Coghlan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przedmioty, jak to przedmioty, jesteś w stanie nawet przyznać: „koń jaki jest każdy widzi”. Ciężko sobie wyobrazić informatyka bez komputera czy taryfiarza bez auta.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Chcesz więcej? Wobec tego jesteśmy w serwisie (https://www.twojprawnik.net/) - trzeba kliknąć w podany link i oglądać nowe opisy.

Budowlaniec nie zbuduje żadnej budowli bez specjalnie do tego celu przeznaczonegosprzętu, a kucharz nie przyrządzi pysznych potraw bez odpowiednich składników. Są jednocześnie przedmioty oczywiste, widoczne od razu, znane wszystkim, istnieją również jednocześnie tego typu, które są bardzo pomocnym uzupełnieniem do podstawowego sprzętu. Jeśli przykładowo pracownik jest wyposażony w kombinezon robotniczy (zobacz kombinezony na tej stronie) to uznamy to za pewnik, lecz jeśli posiada już rękawice antywibracyjne , to stwierdzimy, iż tego typu pracownik może się pochwalić bardziej zaawansowanym wyposażeniem. Z rzeczami nie ma kłopotu, są po prostu, jedne się zmieniają stając się lepsze, następne już na zawsze nie zmienią swojej formy.


Następne teksty

Aukcje komornicze jako świetny sposób na kupno

licytacje komornicze
Każdy dłużnik powinien się liczyć z tym, że któregoś dnia przybędzie do jego domu windykator. W naszym systemie prawnym taką windykacją zajmują się komornicy. Trudności ze spłatą wziętych kredytów mogą nadejść niespodziewanie.


Odmiennie prezentuje się sprawa z tak zwaną nowomową, czyli branżową gwarą. Bez trudu można wykreować swój własny, unikatowy język, ale co najistotniejsze nie
praca
Twórca artykułu: Dell Inc.
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
tworzy się go na siłę, on sam zjawia się jako naturalny proces. Własny język mają budowlańcy i zatrudnienie w korporacji, taksówkarze i informatycy. Najkorzystniejszą zaletą i wadą tego zjawiska jest jego zamknięcie. Z jednej strony zaleta, gdyż dzięki sprawnej branżowej komunikacji osoby zainteresowane mogą błyskawicznie się porozumieć. Wadą jest jednakże to, że jeśli laik ma coś zrozumieć może mieć problem.

Jeżeli musisz bez zwłoki wyszukać analogiczne materiały odnoszące się do omawianego problemu, zobacz dodatkowe info (https://filmar-group.pl/) na innej tego typu witrynie.

Dość często osoba, która mówi na co dzień takim językiem przenosi te zwroty na język z innymi, niewtajemniczonymi w konkretną branżową tematyką, klientami. Tworzy to istotne problemy natury komunikacyjnej.

Należy jednak uczciwie przyznać, iż gdyby wypunktować wszystkie plusy i minusy tego osobliwego języka, to na pewno będzie więcej plusów. Jeśli bowiem funkcjonujemy w danym środowisku to mówimy tak, jak to środowisko, przez co lepiej się komunikujemy.
2021/09/03, 14:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.