Jak zrobić wiele, nie czyniąc praktycznie najmniejszego wysiłku czyli przekazujemy jeden procent podatków na organizację pożytku publicznego

Od czasu do czasu właściwie każdy z nas chce uczynić coś dobrego dla innych ludzi. Zazwyczaj o potrzebujących myślimy między innymi w święta Bożego Narodzenia, które są właściwie dla każdego człowieka znakiem czasu spędzanego z najbliższymi oraz pomocy innym. O ubogich osobach myślimy także wtedy, kiedy zaczyna się zima - zdajemy sobie przecież znakomicie sprawę z faktu, jak dużo osób nie ma dachu nad głową, a zima jest dla nich szczególnie.


finanse
Twórca artykułu: Chris Potter
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Okazuje się jednakże, że możemy zrobić coś pożytecznego także w inne części roku - powinieneś zwrócić na to uwagę między innymi w sytuacjach, kiedy nie masz odpowiednio dużo pieniędzy aby pomagać wszystkim, którzy tego potrzebują. Kiedy zdecydujesz się na przekazanie 1% podatku na jakiś wyjątkowy cel, możesz wówczas znacząco komuś pomóc, nie robić niemalże żadnego wysiłku.


Jak przekazać swój 1% podatku na jakiś wybrany cel? Wystarczy, iż podczas corocznego rozliczania podatku dochodowego (czyli zwyczajnie wypełniania PIT-a) wpiszesz we właściwą rubryczkę numer KRS instytucji, której chcesz pomagać (PIT przez internet). Co istotne - to kompletnie nic Cię nie kosztuje.

Analogiczny portal przygotował inne tego typu artykuły. Jeżeli Cię one zainteresowały, to kliknij tu oraz zobacz więcej porad na stronie publikacji, którą tam odnajdziesz.

Ten 1% podatku i tak zostałby Ci zabrany, a jedynie przekazany na rzecz Skarbu Państwa. Jeżeli chcesz zatem komuś pomóc albo zwyczajnie dać symboliczny wyraz swojego wsparcia dla danej organizacji, bez wątpliwości nie ma lepszego sposobu.

Pamiętaj jednakże, że możesz wspierać jedynie te organizacje, które są tak zwanymi organizacjami pożytku publicznego. Jeżeli nie jesteś pewien, czy dana instytucja ma taki status, wtedy możesz to łatwo sprawdzić w sieci - wystarczy przejrzeć bazę OPP, a kategorycznie znajdziesz tam swoją
finanse
Twórca artykułu: http://sxc.hu
Zainspirowane przez: http://sxc.hu
organizację - . Każda z nich ma przypisany numer KRS, który trzeba wpisać w zeznaniu podatkowym aby pieniądze trafiły we właściwe ręce.

Zwykle organizacje, na rzecz których można przekazywać jeden procent swego podatku, mają zamieszczone o tym informacje na własnych witrynach internetowych. Zastanów się, komu chcesz pomóc tego roku - co roku przecież możesz wesprzeć inną instytucję. Wydaje się, że jeden procent to niewiele, jeżeli jednak każdy z nas przekaże na daną organizację nawet kilka złotych, bez wątpienia zbierze się z tego całkiem duża kwota. Dzięki temu możesz wspierać potrzebujących - to przecież tak nieduży wysiłek.
2019/10/28, 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.