Dobre planowanie podstawą sukcesu rozwojowego każdej spółki

Jeżeli prowadzisz firmę lub jesteś choćby leaderem większego działu w przedsiębiorstwie pomyśl, jak kierujesz pracą pracowników. Czy robisz to intuicyjnie, czy długofalowo?


Piła zabawkowa dla dzieci
Twórca artykułu: Power Sound
Zainspirowane przez: http://hurtowniazabawek.pl


Następne teksty

Problemy z firmą? Zatrudnij konsultanta marketingowego.

konsultant marketingowy
Twórca artykułu: Mermaid Properties Sp. z o.o.
Na sto procent martwiłeś się, z jakiego powodu twoje przedsiębiorstwo nie funkcjonuje jak to sobie wyobrażałeś. Z jakiego powodu miast dawać zyski, przynosi jedynie deficyt a twoi pracownicy liczą na systematycznie wypłacaną stawkę. Czy jesteś w stanie cokolwiek jeszcze wykonać, żeby pomóc przetrwać twojemu przedsiębiorstwu?


Wbrew przekonaniom, to niezwykle ważne pytanie, gdyż od niego zależy dalszy rozwój firmy.

Zobacz bez wahania ten udostępniony (http://kancelaria-cpr.pl/2013/10/17/powody-dla-rozdzielnosci-majatkowej/) materiał. Przedstawia on podobną problematykę, więc z pewnością też będzie dla Ciebie interesujący.

Zarządzanie intuicyjne opiera się głównie na strategiach zaradczych, które odpowiadają na aktualne zapotrzebowania i kłopoty. Zarządzanie to poza tym oparte jest na nadmiernej kontroli podwładnych. Inną strategią będzie zarządzanie przez cele. Ogólnie rzecz ujmując polega ono na długofalowym planowaniu posunięć firmy, opartym na dogłębnej wiedzy odnośnie przedsiębiorstwa oraz działań pracowników. Zarządzanie przez cele angażuje wszystkich pracowników, nawet tych z niskiego szczebla (zobacz świetny artykuł o zarządzaniu przez cele). Rzecz jasna, by cele spełniały swoje role, muszą być zbudowane dość szczegółowo. Cele nadrzędne powinny być spójne z celami pracowników.


Miejsce dla inwalidy
Zainspirowane przez: http://sxc.hu/


klik
Twórca artykułu: Wendy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Kluczem do właściwie postawionych celów może być analiza procesów biznesowych. Dopomaga ona zrozumieć oraz usystematyzować szereg procesów, jakie odbywają się w przedsiębiorstwie. Procesy te to na przykład sprzedaż, logistyka magazynowa zamówień, kontakt z klientem i sporo jeszcze innych. Wszelkie procesy muszą harmonijnie współdziałać ze sobą. Rzetelna analiza procesów biznesowych zminimalizuje koszty utrzymania firmy, podniesie efektywność działań, podniesie także ich jakość. Warto zatrudnić niezależną firmę, która wykona taką analizę. Mamy wtedy pewność obiektywności i nie musimy poświęcać energii na te działania.


Instytucja dokonująca analizy przekaże nam raport, który stanie się przewodnikiem na drodze do fortuny.


Należy stosować strategie, które poprawiają działania naszej firmy. To dobry krok ku większym przychodom przedsiębiorstwa.
2019/05/21, 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.