Co to jest usługa faktoringu?

Faktoring to specyficzny rodzaj realizowania transakcji biznesowych ściśle związany z ściąganiem długów. W dzisiejszych czasach w biznesie nierzadko mamy możliwość napotkać osoby chcące nas oszukać, lub też najzwyczajniej osoby nie wypłacalne. Podpisanie umowy z tego typu przedsiębiorcami szybko może zaprowadzić nas do takiego stanu rzeczy, kiedy nasza cala działalność związane będzie z ryzykiem niewypłacalności naszego kontrahenta.


finanse - obliczenia
Twórca artykułu: reynermedia
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Sytuacja taka zdaje ię być niezwykle ryzykowny dla całej naszej firmy. Usługa faktoringu pozwala odzyskać nasze pieniądze od naszych dłużników. Proces ten opiera się na zawarciu umowy z trzecią instytucją, która będzie spełniać rolę pośrednika.

Przedsiębiorstwo tego typu musi wziąć na siebie całe ryzyko związane ze ściąganiem należności. Wyróżnia się zwykle trzy członków przy zawiązywania usług faktoringowych- źródło oryginału. Faktorant jest to firma, która sprzedaje jakiś rodzaj produktów. Może także zajmować się świadczeniem różnego rodzaju usług. Kolejna strona to ta firma, która będzie miała za zadanie ściąganie należności. Ta strona określana jest faktorem.

Trzecim elementem układanki jest oczywiście dłużnik. Usługa faktoringu ma na celu przede wszystkim funkcję finansową oraz gwarancyjną. Oznacza to, że z jednej strony polega na zarabianiu pieniędzy faktora, a więc przedsiębiorstwa zajmującego się ściąganiem długów, ale także zapewnia większe bezpieczeństwo firmom. To dzięki faktorowi firma ma możliwość otrzymać zaległą kwotę. Faktor praktycznie wykupuje należności dłużnika. Takie rozwiązanie może usprawnić działalność przedsiębiorstwa, która nie mogła funkcjonować poprawnie z powodu zaległych faktur od klienta.

Inaczej rzecz ujmując zdaje się być czymś w rodzaju kredytu, jaki udzielony zostaje dłużnikowi, jednak całą odpowiedzialność związana z przejęciem długu leży po stronie faktora. W Polsce forma takiego działania staje się powoli działalnością co raz bardziej popularną. Faktoring dla firm może być rzeczywiście niezwykle potrzebną formą działania w biznesie dla przedsiębiorców z krótkim stażem, kiedy bardzo ważna jest płynność finansowa, która umożliwia nam inwestycję- hiperłącze.

Ciekawią Cię przeróżnego typu inne wiadomości (https://bankrumia.pl/)? Jeśli tak, to wejdź na podaną witrynę i zweryfikuj, co dla Ciebie opracowaliśmy. Będziesz usatysfakcjonowany.Podpisując umowę z faktorem mamy pewność, że wszystkie faktury realizowane będą na czas, a opcjonalne niedotrzymanie terminu płatności będą sprawą firmy świadczącej usługi faktoringowe.
2022/12/03, 08:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.