Co to jest śledzenie zatrudnionych w firmie

Zagadnienie podglądu pracownika w aspekcie jego prawa do intymności, że żaden przepis prawa polskiego nie obejmuje definicji dóbr intymnych, do jakich zalicza się również prawo do intymności. Podobnie jak nie ma prawnej definicji dóbr intymnych, tak brak jest w lokalnym prawodawstwie objaśnień prywatności, lub również prawa do intymności. Prawo do prywatności jest strzeżone na gruncie prawa pracy. Intymność jednostki zatrudnionej podlega takiej trosce, której podlegają odrębne interesy i prawa niemajątkowe.

szkolenie pracowników
Twórca artykułu: HonoluluDistrict
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Rozkwit technologii teleinformatycznych w powiązaniu z dążeniem chlebodawców do posiadania jak najszerszej wiedzy o zachowaniu kadry w czasie pracy powoduje, że prawo do prywatności pracownika jest jeszcze częściej zagrożone. Ryzyko to związane jest używaniem przez chlebodawców monitorowania pracowników.

Fakt, że polskie prawodawstwo pracy, nie normuje wyraźnie zagadnień monitoringu w miejscu pracy, kreuje obręb do nadużyć zarówno ze strony chlebodawców, jak i pracujących.

Monitorowanie pracowników oznacza czynności podjęte w celu nagromadzania informacji o pracownikach poprzez poddanie ich kontroli bezpośredniej, lub za pośrednictwem środków elektronicznych.

Z jednej strony należy mieć na uwadze zjawisko, iż pracodawca posiada prawo monitorować bieg pracy, żeby posiadać realną sposobność oceny jej skuteczności, a pracownik w terminach pracy zmuszony jest ją świadczyć i zostawać do dyspozycji pracodawcy.

Czynności kontrolne podejmowane przez pracodawcę są również usprawiedliwione tym, iż pracodawca podejmując zagrożenie zatrudnieniowe ponosi odpowiedzialność za działania personelu. Jednak pracodawca musi mieć na uwadze, by w osobistych przedsięwzięciach, mających na celu ochronę firmy, nie łamał prawa pracowników do poszanowania ich dóbr osobistych.

Bez wątpienia brak przepisów ustawowych traktujących monitorowania pracowników, powstrzymuje określenie wyrazistych granic dla przedsięwzięć pracodawców.

Zaabsorbował Cię przedstawiany w tym miejscu temat i poszukujesz oprócz tego uzupełniających wiadomości? Przeczytaj o nim znacznie więcej w tym artykule (http://www.mojekonferencje.pl/konferencje-wielkopolskie).

Podejmowane są jednakże próby ustalenia warunków, jakie winny być spełnione przy monitorowaniu pracowników.
2021/06/29, 08:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.