Sąd
komornik
Twórca artykułu: National Assembly for Wales
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Kolejność odzyskiwania należności od dłużnika określa procedura pozasądowa i sądowa.

Kiedy opóźnia się klient z zapłatą za usługę, jaką dla niego przeprowadziliśmy, w takim przypadku możemy rozpocząć strategię odzyskiwania roszczenia. Pełny proces to parę cykli. Pierwszy etap to pozasądowe wezwanie dłużnika do zapłaty, a dalszy etap to poprzez sąd.
Karty kredytowe i windykacja długów
Twórca artykułu: Sean MacEntee
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Łatwo narobić sobie długów

Kiedy jesteśmy niewielką firmą oferującą usługi, albo zwyczajnie osobą fizyczną, która komuś wypożyczyła finanse, to musimy się wciąż liczyć z tym, że może zjawić się dług. Starczy, że ktoś popadnie w kłopoty finansowe, nie zainkasuje na czas własnej zapłaty i już może się okazać, iż nie jest w stanie oddać także nam. Do tej pory przy długim wyczekiwaniu na oddanie zadłużenia byliśmy skazani na pomoc firmy windykacyjnej, która przeważnie dość dużo sobie woła za taką pomoc, teraz mamy szansę wypróbować sami uzyskać dług za pomocą odpowiednich platform.
biuro
Twórca artykułu: Kristin Nador
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Gdzie się wybrać: do kancelarii radcy prawnego może do kancelarii adwokackiej? Sprawdź na ten temat nieco więcej

Czy trend do rozwiązywania konfliktów, przez pomoc adwokata bywa dostrzegalna jedynie przez niektórych? Ostatnimi czasy wzrasta zapotrzebowanie na kancelarie prawne. Zazwyczaj jednakże zwolennicy rozwiązywania konfliktów w sądzie, posiadają już swoje wypróbowane kancelarie. Jest również jednakże grono takich, którzy nie mają pojęcia do kogo się zgłosić. Perspektyw jest bowiem bez liku.
Twórca artykułu: HEMMERSBACH

Windykacja b2b i b2c

Windykacja to w skrócie próba odzyskania swojego mienia w zgodzie z przepisami prawa przy udziale sądu lub bez. W celu odzyskania pieniędzy z reguły zleca się odebranie długów firmom specjalizującym się w tej działalności. Firma windykacyjna ma wiedzę i praktykę niezbędne do efektywnego przeprowadzenia udanej windykacji.
Graph and laptop
Twórca artykułu: Nic McPhee
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

W obecnych czasach z dnia na dzień wzrasta konkurencja, a prowadzenie przedsiębiorstwa staje się coraz bardziej czasochłonne

Utrzymanie się obecnie na rynku bywa ciężkie. Często plajtują firmy, które świetnie funkcjonowały, tylko dlatego, że prezes podjął jakąś niewłaściwą decyzję.


W obecnych czasach z dnia na dzień wzrasta konkurencja, a prowadzenie przedsiębiorstwa staje się coraz bardziej czasochłonne

Trzeba ochronić własny interes tak, aby ewentualne wypadnięcie z rynku było mało prawdopodobne.
Prawo autorskie

Zgłębiamy dziedziny prawa autorskiego podczas szkoleń

O tym jak ważne jest przestrzeganie norm prawa autorskiego nie musimy nikogo przekonywać. Pozwala to na właściwy respekt dla autorów, natomiast nas ochrania przed ewentualnością bycia pozwanym do sądu. Jest to jednak bardzo zagmatwana dziedzina, jakiej zgłębianie wymaga sporej pracy. Jednocześnie warto poświęcić tej sprawie nieco uwagi.
fakturzystka
Twórca artykułu: HazteOir.org
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Outsourcing – kiedy i co opłaca się zlecać innym firmom?

Rozwijająca się firma znaczy coraz to więcej fragmentów, nad jakimi trzeba panować. Czasem warto zastanowić się nad scedowaniem części zadań profesjonalnej jednostce zewnętrznej - czyli zainwestować w outsourcing.
market
Twórca artykułu: Fan of Retail
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jakim sposobem zarejestrować znak towarowy?

Znak towarowy to miano i logo wyrobu. Jego rejestracja ochrania firmę przed nieuczciwymi konkurentami.


Jakim sposobem zarejestrować znak towarowy?

Jeżeli przedsiębiorstwo oceni, że wystarczy jej ochrona symbolu towarowego na terytorium naszego kraju, winna zarejestrować go w Urzędzie Patentowym.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.