Edukacja
edukacja
Twórca artykułu: iStockphoto.com
Zainspirowane przez: iStockphoto.com

Czy ustawiczna edukacja człowieka jest potrzebna? Jak zapewnić swojemu dziecku odpowiednią ścieżkę edukacyjną?

Odpowiedź na pierwsze z pytań postawionych w tytule jest z pewnością oczywista: jak najbardziej, że tak! Człowiek rodzi się nieukształtowany, bez niezbędnych w dzisiejszym świecie umiejętności i elementarnej wiedzy. Taka osoba, która nie skończyła żadnego etapu edukacji, nie poradziłaby sobie na co dzień. Trudne mogłoby być robienie zakupów, opłacanie rachunków, czy wykonywanie podstawowych obowiązków w pracy. Dlatego też, w zdecydowanej większości krajów ma miejsce przymus szkolny, co znaczy, że w praktyce wszyscy muszą ukończyć podstawowe etapy nauki.
matura
Twórca artykułu: Alba Estévez G.
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

W jaki sposób dać sobie radę z niezwykle traumatycznym przeżyciem, jakim bez wątpienia jest niezdanie egzaminu maturalnego?

Gimnazjalista ma teraz trzy główne opcje swojej dalszej edukacji: szkoła zawodowa, technikum i liceum. Wybierając te dwa ostatnie mogą oni podejść do testu maturalnego, który będzie przepustką, umożliwiającą kontynuowanie nauki na poziomie wyższym. Jednak od czasu do czasu zdarza się tak, że w pewnym miejscu powinie się noga i kolejnym terminem, w którym egzamin maturalny będzie miał miejsce jest sierpniowa sesja poprawkowa lub nawet dopiero kolejny rok. Jest to na pewno przeżycie traumatyczne, jednak musimy sobie jakoś z nim poradzić.
nauka języków obcych
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu

Szkoły językowe Pruszków - niezastąpiona inwestycja dla twojej rodziny

Nauka języka to współcześnie podstawa, przydatna nie tylko w zawodzie, ale i w życiu prywatnym. Bardzo znanym językiem jest nadal język angielski, niemniej niedawno przyszła moda na hiszpański czy japoński. Może wydawać się to zadziwiające, ale w Polsce jest sporo osób, które chętnie poznają mało znane dialekty.
Tłumacz niemieckiego
Twórca artykułu: Pier-Luc Bergeron
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jak radzić sobie z dokumentami w języku niemieckim

Zdarza się tak, że musimy przetłumaczyć jakiś dokument. Nie jest to porste zadanie, kiedy nie znamy za bardzo języka. Oczywiście można zawsze pójść do tłumacza, który ogarnie nam ten dokument za naprawdę duże pieniądze. Tak, więc np. tłumacz niemieckiego nie zawsze będzie wchodził w grę, bo nie zawsze będzie nas stać na poniesienie takich kosztów.
podręcznik
Twórca artykułu: Connie Ma
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Ogromny wybór polecanych książek szkolnych

Aby nasze dzieci mogły naprawdę dobrze uczyć się w szkołach i zdobywać tam mnóstwo nowej, użytecznej wiedzy związanej z poszczególnymi dziedzinami powinniśmy dać im dobre pomoce naukowe – bez żadnych wątpliwości możemy powiedzieć, że są one przy tym praktycznie niezbędne. Z tego też powodu trudno byłoby dziwić się temu, że aktualnie podręczniki szkole cechują się tak znacznym zróżnicowaniem i odgrywają tak istotną rolę praktycznie w każdej placówce edukacyjnej
.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.