Edukacja
matura
Twórca artykułu: Alba Estévez G.
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

W jaki sposób dać sobie radę z niezwykle traumatycznym przeżyciem, jakim bez wątpienia jest niezdanie egzaminu maturalnego?

Gimnazjaliści mają obecnie trzy główne opcje swojej dalszej edukacji: szkoła zawodowa, technikum i liceum. Decydując się na te dwa końcowe mogą oni podejść do egzaminu maturalnego, który będzie glejtem, umożliwiającym kontynuowanie nauki na poziomie wyższym. Jednakże od czasu do czasu zdarza się tak, że w pewnej chwili powinie się noga i następnym terminem, w którym egzamin maturalny się odbędzie jest sierpniowa sesja poprawek albo nawet dopiero kolejny rok. Jest to z pewnością przeżycie przygnębiające, jednak trzeba sobie jakoś z tym poradzić.
edukacja
Twórca artykułu: iStockphoto.com
Zainspirowane przez: iStockphoto.com

Czy ustawiczna edukacja człowieka jest potrzebna? Jak zapewnić swojemu dziecku odpowiednią ścieżkę edukacyjną?

Odpowiedź na pierwsze z pytań postawionych w tytule jest z pewnością oczywista: jak najbardziej, że tak! Człowiek rodzi się nieukształtowany, bez koniecznych w praktyce umiejętności i podstawowej wiedzy. Taka osoba, która nie skończyła żadnego etapu edukacji, nie poradziłaby sobie w codziennym życiu. Trudne mogłoby być robienie zakupów, płacenie rachunków, czy wykonywanie najważniejszych obowiązków w pracy. Stąd też, w zdecydowanej większości krajów istnieje przymus szkolny, co oznacza, że praktycznie każdy musi ukończyć elementarne etapy nauki.
nauka języków obcych
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu

Szkoły językowe Pruszków - niezastąpiona inwestycja dla twojej rodziny

Nauka języka to współcześnie podstawa, przydatna nie tylko w zawodzie, ale i w życiu prywatnym. Bardzo znanym językiem jest nadal język angielski, niemniej niedawno przyszła moda na hiszpański czy japoński. Może wydawać się to zadziwiające, ale w Polsce jest sporo osób, które chętnie poznają mało znane dialekty.
Tłumacz niemieckiego
Twórca artykułu: Pier-Luc Bergeron
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jak radzić sobie z dokumentami w języku niemieckim

Zdarza się tak, że musimy przetłumaczyć jakiś dokument. Nie jest to porste zadanie, kiedy nie znamy za bardzo języka. Oczywiście można zawsze pójść do tłumacza, który ogarnie nam ten dokument za naprawdę duże pieniądze. Tak, więc np. tłumacz niemieckiego nie zawsze będzie wchodził w grę, bo nie zawsze będzie nas stać na poniesienie takich kosztów.
podręcznik
Twórca artykułu: Connie Ma
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Ogromny wybór polecanych książek szkolnych

Aby nasze dzieci mogły naprawdę dobrze uczyć się w szkołach i zdobywać tam mnóstwo nowej, użytecznej wiedzy związanej z poszczególnymi dziedzinami powinniśmy dać im dobre pomoce naukowe – bez żadnych wątpliwości możemy powiedzieć, że są one przy tym praktycznie niezbędne. Z tego też powodu trudno byłoby dziwić się temu, że aktualnie podręczniki szkole cechują się tak znacznym zróżnicowaniem i odgrywają tak istotną rolę praktycznie w każdej placówce edukacyjnej
.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.