Firma
pracownik w firmie
Twórca artykułu: MBWA PR
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Kilka istotnych informacji o tym, co może czekać osobę chcącą ruszyć z własną firmą.

Wielu ludzi wybiera otworzenie swojej firmy jako jakiś sposób na zarabianie. Niekiedy jest to ich świadoma decyzja, najczęściej inspirowana jakimś świetnym pomysłem czy koniecznością rozliczania się legalnie z tego, co oferują klientom. Jest także spora ilość byłych pracowników, jacy w pewnym momencie musieli zacząć własną działalność i dalej pracować w tym samym miejscu, ale na innych warunkach.
śledztwo
Zainspirowane przez: http://www.morguefile.com/

Wierzytelność oraz windykacja - a więc, "z czym to się je" przeznaczona dla laików

Co to jest wierzytelność? Cóż to słowo znaczy? A windykacja? Jaka osoba się nią opiekuje oraz jakie są jej rodzaje? Te wszystkie rzeczy i jeszcze więcej dowiesz się odczytując w obecnej chwili nasz własny felieton!
Księgowość
Twórca artykułu: Lucas Hayas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Księgowość w firmie – które rozwiązania cechują się współcześnie ogromną popularnością oraz z jakiego powodu?

Każda osoba, która prowadzi własną firmę, bez względu na jej wielkość, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma profesjonalne prowadzenie księgowości. Tego rodzaju zadaniami zajmują się wyspecjalizowane osoby, które mają konieczne wykształcenie. Większe firmy dość często mają specjalne działy księgowe, jakie realizują wszystkie niezbędne rozliczenia, natomiast w mniejszych firmach zatrudnia się z reguły jednego lub dwóch księgowych, którzy wykonują całość prac.
rachunki
Twórca artykułu: sanchezcl
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu

Dla wielu ludzi prowadzących firmę relewantna jest kooperacja z właściwym księgowym

Obecnie da się dostrzec, że coraz więcej ludzi ciekawi otwarcie własnej firmy. Jest to na pewno pozytywne zjawisko, które wpływa na ekonomię i rynek produktów i świadczeń. W sporym stopniu tyczy się to ludzi młodych, jacy zwyczajnie nie wyobrażają sobie zatrudnienia w przedsiębiorstwie i pragną wykonywać pracę na własny rachunek.
kalkulator

Program do inwentaryzacji ma szansę nam mocno usprawnić pracę

W firmie ważny jest każdy szczegół, zwłaszcza kiedy nie pragniemy bez potrzeby wystawiać się na różnorakiego typu kary. To właśnie sprawia, że wykorzystuje się z różnych programów, które pomagają nam to wszystko utrzymać w całości i równocześnie też powodują, że wszystko zabiera dużo mniej czasu.
Szkolenie
Twórca artykułu: mik Krakow
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Jak wygląda współczesna obróbka elementów mechanicznych, co może dać ciekawego kurs operatora obrabiarek CNC.

Mimo tego, że współczesny świat obecnie opiera się na elektronice, to nadal najróżniejsze mechaniczne urządzenia są często stosowane w bardzo wielu zastosowaniach. Z tym że znacznie się zwiększyła ich precyzja wykonania, a wszystko przez nowoczesne techniki obróbki. Dzisiaj zdecydowana większość prac wiążących się z obrabianiem metali jest realizowana za pomocą obrabiarek sterowanych numerycznie.
finanse
Twórca artykułu: Global Panorama
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Kontrola należności w organizacji

Każde przedsiębiorstwo powinno być jak najlepiej zorganizowane, tak, aby wszystkie jego komponenty mogły działać jak należy. Jedną z niezbędnych spraw jest kontrola finansów, dzięki której możliwe jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia bankructwa. Co należy wiedzieć o odpowiednio przeprowadzonej kontroli?
archiwum z dokumentami
Twórca artykułu: Gunnar Bothner-By
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Przeprowadzenie inwentaryzacji nie tylko jako obowiązek ustawowy

W ostatnim dniu roku obrotowego przedsiębiorca jest zobligowany do przeprowadzenia inwentaryzacji składników aktywów oraz pasywów. Wynika to z obowiązku określonego ustawą o

rzetelnej i jasno udokumentowanej sytuacji majątkowej jednostki i jej wyniku finansowym.
dokumenty
Twórca artykułu: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu

W jaki sposób poprawić obieg dokumentów w firmie? Jakie działania są najefektywniejsze?

Tradycyjny obieg dokumentów sprawia, że wydłuża się proces akceptacji dokumentów. Faktury w związku z tym późno idą do księgowości, a to wiążę się z zagrożeniem doliczania odsetek, albo też brakiem możliwości naliczenia vat w najbliższym możliwym okresie. Co więcej, firma nie ma właściwych danych, które są bardzo potrzebne, aby zarządzać, gdyż niezarejestrowane faktury zostają dłużej u pracowników.
windykacja
Twórca artykułu: Andrius Repsys
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com

Informacje na temat długu - co trzeba wiedzieć

Biznesmeni coraz to nagminniej mają kłopoty z dostawcami, jacy nie regulują swoich zobowiązań w terminie. Rozmowy na temat spłat bywają nieefektywne. W owej sytuacji najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia zarządzającego biznesem może być skorzystanie z możliwości, jakie daje tzw. windykacja polubowna. Przedsiębiorcy do dyspozycji mają jednostki z dedykowaną ofertą dla sektora B2B. Prezentujemy kilka wskazówek, w jaki sposób przygotować się do kooperacji z firmą windykacyjną.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.