Bezrobocie
biznesman, pracownik
Zainspirowane przez: pixabay.com

Polepszenie warunków na polskim rynku pracy – coraz więcej osób dostaje pracę

Wysokie bezrobocie jest jednym z największych kłopotów z jakim boryka się Polska, mimo zauważalnej zmiany sytuacji, wciąż napotyka się trudności – głównie wśród młodych osób, które często po zakończeniu nauki, nie znajdują pracy. Niestety trudność ta nie dotyka wyłącznie młodych, jest też często spotykany pośród ludzi bardziej doświadczonych.
osoby starsze

Praca w charakterze opiekunki jest doskonałym zajęciem dla kobiet po czterdziestce, które mają niemałe problemy ze znalezieniem zatrudnienia

Obecny rynek pracy stał się mało łaskawy dla niewykwalifikowanych kobiet po pięćdziesiątce. Ten rynek na razie rządzi się swoimi prawami i często dyskryminuje potencjalnych kandydatów, a szczególnie reprezentantki płci pięknej. Pomimo tego że w ogłoszeniach nie wolno stosować dyskryminujących sformułowań, to pracodawcy wcale się tym nie przejmują. Jeżeli ktoś jednak uważa, że ambitna, a równocześnie pracowita pięćdziesięciolatka, która ma poważne braki w wykształceniu i przez ostatnie dziesięć lat zajmowała się tylko prowadzeniem domu, jest skazana na wieczne bezrobocie, ten na pewno się myli.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.