Bezrobocie
osoby starsze

Praca w charakterze opiekunki jest doskonałym zajęciem dla kobiet po czterdziestce, które mają niemałe problemy ze znalezieniem zatrudnienia

Obecny rynek pracy jest mało łaskawy dla niewykwalifikowanych pań po pięćdziesiątce. Ten rynek póki co rządzi się własnymi prawami i często dyskryminuje niektórych kandydatów, a szczególnie reprezentantki płci pięknej. Choć w ogłoszeniach nie wolno umieszczać dyskryminujących sformułowań, to pracodawcy wcale się tym nie przejmują. Jeżeli ktoś jednak twierdzi, że ambitna, a równocześnie pracowita sześćdziesięciolatka, która ma poważne braki w wykształceniu oraz przez ostatnie dziesięć lat zajmowała się tylko domem, jest skazana na wieczne bezrobocie, ten na pewno się myli.
biznesman, pracownik
Zainspirowane przez: pixabay.com

Polepszenie warunków na polskim rynku pracy – coraz więcej osób dostaje pracę

Duże bezrobocie jest jednym z najpoważniejszych problemów z jakim walczy Polska, pomimo małej poprawy sytuacji, wciąż napotyka się trudności – zwłaszcza wśród młodych osób, które często po ukończeniu nauki, nie znajdują zatrudnienia. Niestety problem ten nie dotyka jedynie młodych, jest też często spotykany pośród osób bardziej doświadczonych.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.